Rasa Bullterier

Původ

Bullterier je podle názvu Anglický Bullterier, z Anglie. Tento pes byl vyšlechtěn pro psí zápasy, které se konaly v 19. století v Anglii. Rasa vznikla křížením staroanglického buldoka ( tento pes je dnes už vyhynulý) a psa, kterého dnes známe pod jménem manchesterský terier ( " Bull terrier") . Koncem tohoto století se zápasy zrušily, tak vznikla oficiálně rasa Bullterier. Bullterier byl využívaný nejen k lovu krys, také i větších zvířat, jako ne například divoké prase.


Výcvik psa

Bullterier je velice tvrdohlavý pes, který vyžaduje trpělivost. Výchova by měla být citlivá, ale důsledná. Bullterier je chytrý a učenlivý pes, ale je třeba aby pro učení nových povelů měl nějakou motivaci. Nejlepší motivací bývají většinou pamlsky nebo hračky, proto je dobré udělat z výcviku hru. Tento pes je velmi rád mezi lidmi. Je to komik, takže rád baví jeho společnost. Je také velice tolerantní k malým dětem, protože až nadprůměrně vysoký práh bolesti. Nutností je zajištění dostatku pohybu. Občas umí být Bullterier ale i líný.


Povaha psa

Bullterier není žádná ,, agresivní bestie" , jak tvrdí některá média. Je také nutno připomenout, že záleží na výchově psa. Pokud je dobře vychovaný, je to opravdu mírumilovný pes. Je tolerantní k dětem, pokud tedy nemá špatné zkušenosti. Je většinou hodně aktivní, ale pokud bude mít dostatek pohybu hodí se i do bytu.


Péče o zdraví a výživa psa

Plemeno anglického bulteriéra je poměrně zdravé a není zatíženo přílišnými problémy. Ovšem žádné plemeno není bez určitých zdravotních problémů, ani bulteriéři nejsou výjimkou. Občas se u Bullterierů objevují choroby srdce, bíle zbarvení psi jsou náchylnější ke kožním problémům a nemocem ledvin. Někteří psi mají předkus, který je špatně hodnocený na výstavách. 

Bulteriér je náročný na výživu, především v prvním roce života. Při dobré výživě je štěně ve věku 6 měsíců vysoké téměř jako dospělý pes. Postava a hlava se však formují někdy až do tří let psa. Vzhledem k mohutné konstituci psa musíme štěněti zajistit dostatek vápníku, aby se vyvinula pevná kostra a odolné chrupavky. V neposlední řadě je vápník důležitý pro správné postavení uší, které se vzpřimují v období přezubování, tedy v době velice náročné na spotřebu živin. U dospělých psů je důležité dávkování krmiva, protože Bullterieři mají sklony k tloustnutí. S tím samozřejmě souvisí dostatek pohybu.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky